Komputer do gier – nowy czy używany?

Dla dzieci i młodzieży najlepsza rozrywką niewątpliwie są gry komputerowe. O ile jeszcze jakiś czas temu warto było kupić konsole do gier, o tyle teraz konsole najnowszej generacji są mało dostępne, a przy tym bardzo drogie. Z tych powodów rodzice coraz częściej skłaniają się ku pomysłowi, aby kupić dziecku po prostu komputer do gier. Jednak czy w takim przypadku lepiej kupić nowy czy używany komputer gamingowy?

Ceny komputerów również rosną


We wstępie powiedzieliśmy sobie, że konsole do gier najnowszej generacji osiągają bardzo wysokie ceny. Niestety, ale ceny rosną również w przypadku komputerów. Wszystko za sprawą bardzo utrudnionej dostępności do mikroczipów. Z tego powodu firmy produkujące podzespoły komputerowe mają utrudnione zadania, a na wyprodukowanie kart graficznych czeka się czasami nawet kilka miesięcy. To powoduje, że ciężko będzie kupić niskobudżetowy komputer do gier. Znacznie szybciej uda nam się kupić dobry komputer gamingowy w stanie używanym.

Nowy czy używany komputer gamingowy?


Komputery stacjonarne są niewątpliwie znacznie lepszym wyborem niż laptopy, gdy naszym celem jest granie w gry. Dlatego już na początku nasze poszukiwania odpowiedniego sprzętu do gier powinniśmy zawęzić właśnie do komputerów stacjonarnych.

Budżet przeznaczony na zakup komputera


Wiemy już, że do gier znacznie lepiej sprawdzi się komputer stacjonarny, niż laptop. W kolejnym kroku powinniśmy określić również nasz budżet, który możemy przeznaczyć na komputer gamingowy. Nie ukrywajmy, że jeśli interesuje nas nowy komputer do gier, to musimy przeznaczyć minimum 2 tysiące złotych. I to jedynie w sytuacji, gdy mamy już monitor, klawiaturę, myszkę, słuchawki i inne wymagane akcesoria komputerowe. Swoją drogą za 2 tysiące złotych i tak otrzymamy takie minimum, które posłuży nam przy takich grach jak CS:GO, League of Legends, czy też GTA V. W przypadku nowszych gier najprawdopodobniej musielibyśmy zrezygnować z wysokiej rozdzielczości i zmienić ustawienia grafiki na średnie lub minimalne.

W kwestii kupna nowego lub używanego komputera wszystko obraca się przede wszystkim wokół budżetu. Jeśli chcemy przeznaczyć na komputer gamingowy od jednego do dwóch tysięcy złotych, to naszym celem powinny być jedynie komputery używane. I tutaj można znaleźć coś ciekawego. Z kolei jeśli możemy przeznaczyć na komputer więcej niż 2 tysiące złotych, to możemy zacząć się już zastanawiać nad nowym komputerem ze sklepu RTV AGD.